آموزش نصب نرم افزار xampp

نصب نرم افزار Xampp

راه اندازی لوکال هاست: آموزش تصویری نصب نرم افزار xampp – آموزش نصب و راه اندازی لوکال هاست روی ویندوز

اصلا لوکال هاست چیست؟ نصب لوکال هاست محیطی را فراهم می کند تا بتوانیم سیستم مورد نیاز برای اجرای یک وب سایت را در کامپیوتر شخصی خود، شبیه سازی کنیم. برای راه اندازی لوکال هاست، باید از نرم افزارهای خاصی استفاده کنیم که یکی از بهترین آنها نرم افزار xampp هست. نرم افزار زمپ امکان اجرای وب سایت های HTML و PHP را برای ما فراهم می آورد. نرم افزار زمپ بواسطه سادگی و قدرت بالای خود در ایجاد محیط لوکال، یکی از مهمترین نرم افزارهای طراحی وب سایت نیز به شمار می آید. از آنجایی که بیشتر کاربران برای راه اندازی localhost از نرم افزار زمپ استفاده میکنند، ما هم به آموزش نصب تصویری و تنظیم حرفه ای منابع این نرم افزار می پردازیم.

به سایت نرم افزار xampp بروید و این نرم افزار را دانلود کنید. پس از دانلود نرم افزار Xampp آن را اجرا کنید و مراحل نصب را طبق تصاویر زیر انجام دهید.

کلید Next را بزنید و به مرحله بعدی نصب نرم افزار xampp بروید.

آموزش نصب نرم افزار xampp روی ویندوز

نصب نرم افزار Xampp

نصب نرم افزار Xampp

در این مرحله تمامی موارد مورد نیاز را انتخاب کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی نصب نرم افزار Xampp بروید.

نصب نرم افزار Xampp

نصب نرم افزار Xampp

در این مرحله طبق تصویر زیر، مسیری را که می خواهید نرم افزار Xampp نصب شود را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که حتما نرم افزار را طبق تصویر در ریشه درایو نصب کنید. بر روی Next کلیک کنید تا به صفحه بعدی بروید.

نصب نرم افزار Xampp

نصب نرم افزار Xampp

صفحات بعدی نصب را هم با زدن کلید Next رد کنید تا نصب نرم افزار با موفقیت انجام شود. پس از نصب نرم افزار Xampp را اجرا کنید و طبق تصویر زیر گزینه های Apache و MySQL را فعال کنید.

حالا سیستم شما فعال شده و با زدن آدرس localhost و یا 127.0.0.1 در مرورگر اینترنت خود می توانید صفحه لوکال خود را ببینید.

برای اینکه کار با نرم افزار راحت تر شود، به مسیر نصب نرم افزار بروید و محتویات پوشه htdocs را پاک کنید تا بتوانید در آینده پوشه های سایت خودتان را در آنجا قرار دهید.

اگر فرض بر این باشد که ما نرم افزار Xampp را در مسیر پیشفرض خود یعنی (C:\xampp) نصب کرده ایم، پس آدرس لوکال ما (همان آدرسی که در مرورگر میزنیم) محتویات پوشه htdocs را نشان میدهد. برای اینکه بهتر متوجه شوید به مثال زیر توجه کنید.

اگر یک فایل index.html را در مسیر (C:\xampp\htdocs) قرار دهیم و آدرس http://localhost را در مرورگر اینترنت خود بزنیم محتویات فایل index.html را خواهیم دید. شما می توانید در این مسیر پوشه های مختلفی بسازید و سایت های مختلف خودتان را در پوشه های مختلف قرار دهید.

همچنین می توانید از بسته های نصبی آسان که در سایت اصلی این نرم افزار موجود است برای راه اندازی آسان سیستم های مدیریت محتوای گوناگون استفاده کنید.

نصب نرم افزار Xampp

نصب نرم افزار Xampp

افزایش حجم آپلود فایل در php.ini

پس از نصب نرم افزار زمپ، پیشنهاد می شود از طریق تغییر در فایل php.ini منابع مورد نیاز این نرم افزار را افزایش دهید. برای این منظور به مسیر (C:\xampp\php) بروید و فایل php.ini را با یک ویرایشگر متنی (توصیه می شود با نرم افزار Notepad++ باز شود اما می توانید از ویرایشگر پیشفرض خود ویندوز هم استفاده کنید.) باز کنید و با فشردن کلید (Ctr+F) موارد زیر را جستجو کرده و مقدار پیشفرض آنها را افزایش دهید. (مثلا جلوی هر کدام یک صفر اضافه کنید تا مقدارش بیشتر بشود.)

max_execution_time
max_input_time
memory_limit
post_max_size
upload_max_filesize
max_file_uploads
default_socket_timeout

حالا یک بار نرم افزار را خاموش کرده و از نو روشن کنید. حالا سیستم شما بدون هیچ نوع محدودیتی آماده استفاده است.

منبع: طراحی سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 16 =